Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Відправити листа
ПОШУК

Останні новини

Донецька ОДА пропонує інвестпроекти з виробництва соди на $575 млн

01-06-2021
Донецька ОДА пропонує інвестпроекти з виробництва соди на $575 млн

Інвестиційний проект будівництва в передмісті Краматорська (Донецька обл.) заводу з виробництва кальцинованої соди передбачає інвестиції розміром $575 млн, повідомив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

"Ми готові запропонувати, з уже готовими концептуальними рішеннями щодо проектування, проект будівництва заводу з виробництва кальцинованої соди... раніше заводи були в Слов'янську і Лисичанську (Луганська обл.), але потужності втрачені, і ще один такий завод в Красноперекопську в Криму", - зазначив Кириленко на форумі UkraineInvest Talks: Dnipro в четвер.

За його словами, цей завод вирішить завдання імпортозаміщення і дасть змогу говорити про експорт.

Згідно з презентацією інвестпроекту, будівництво заводу потужністю 600 тис. тонн на рік розраховане на три роки, на ньому планується створити близько 2 тис. робочих місць.

Площа земельної ділянки - 50 га в с. Райгородок, запаси сировини - на 100 років роботи. Передбачається, що реалізація проекту дасть змогу постачати кальциновану соду на експорт і забезпечить приплив валюти в Україну в розмірі щонайменше EUR 75 млн.

Голова області також презентував проектну ідею виробництва паперу з крейди, модель якої розробила облдержадміністрація.

Згідно з презентацією проекту, його вартість - $10 млн, потужність - 9 тис. тонн паперу на рік, термін реалізації - 10 місяців зі створенням 100 робочих місць.

За оцінкою авторів проекту, папір із крейди може бути на 10-15% дешевший за традиційні види паперу, він може розкладатися повністю під дією сонячного світла протягом 6-18 місяців.

Проект оцінюється як перспективний для маловодого та екологічно завантаженого регіону з лісовими плантаціями і численними родовищами крейди.

Кириленко наголосив, що ці проекти досить добре опрацьовані та є реалістичними.

Джерело: Інтерфакс