Українська
Українська
Русский
Русский
вул. Новозабарська 2/6,
м. Київ, 04074, Україна

Тел./Факс: (044) 501 90 44,
(044) 430 35 58

e-mail: office@sklo.kiev.ua

На главную Карта сайту Відправити листа
ПОШУК


usetrans.com sovvetik.ru nh-realarena.com Хмарка тегів

Останні новини

Найбільш екологічна піч для варіння скла

25-10-2019
Найбільш екологічна піч для варіння скла

AGC розробила інноваційну технологію скловаріння, що знижує споживання енергії в процесі варіння і виділення парникових газів

Конструкція печі з повністю кисневим горінням

Варка є вкрай енерговитратний етап процесу скловаріння, на неї припадає найбільший обсяг енергоспоживання і атмосферних викидів.

AGC постійно працює над екологічною оптимізацією технологічних процесів. У прагненні знизити вплив на навколишнє середовище AGC стала піонером у розробці інноваційної технології кисневого горіння з попереднім підігрівом для флоат процесу.

Традиційні скловарні печі використовують атмосферне повітря в якості окислювача. Повітря містить близько 21% кисню і 79% азоту. Азот не бере участь у процесах горіння і при високій температурі формує оксиди азоту (NOx).

Таким чином, використання чистого кисню замість повітря дозволяє зменшити енергоспоживання при горінні (більше не потрібно підігрівати азот), а також запобігає утворенню NOx.

З цією метою AGC Glass Europe розпочала розробку конструкцій скловарної печі, що використовує в якості окислювача 100% кисень замість повітря.

Розробка нових технологій скловаріння - складний і тривалий процес.

Після багаторічних досліджень, безлічі експериментів AGC Glass Europe запустила піч, яка використовує чистий кисень замість повітря. Більш того, AGC вдалося вирішити проблему рентабельності, розробивши систему рекуперації тепла димових газів для попереднього підігріву кисню і природного газу перед подачею в піч, що забезпечує істотну додаткову економію енерговитрат. Так з'явилася піч з гарячим кисневим горінням!

Екологічні досягнення

AGC Glass Europe запустила першу піч з кисневим горінням і попереднім підігрівом на заводі в Буссуа (Франція). Після трьох років повномасштабної експлуатації даної технології в Буссуа завод виконав і навіть перевершив свої завдання з охорони навколишнього середовища: викиди CO2, NOx і SOx були знижені на 15%, 83% і 34,5% відповідно. Крім того, піч споживає на 25% менше енергоносіїв. Ця піч є найбільш екологічною піччю для варіння скла в світі.

Через кілька років AGC запустила другу піч з використанням аналогічної технології на заводі в Ржетеніце (Чеська Республіка), що виробляє в основному скло для автомобілей.

Керівництво компанії зазначає: «Ми знаходимося в пошуку рішень щодо зниження екологічного впливу шляхом оптимізації виробничих процесів з точки зору охорони навколишнього середовища і розробки енергоефективних технологій. Конструкція печі з кисневим горінням з використанням попереднього підігрітих газів є лише одним з багатьох прикладів. Ми плануємо йти набагато далі.»

Джерело: agc-glass.eu/sustainability